.   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifکانال تلگــرامhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifفهرست مطالبhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                              http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifصفحه اصلیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                                                                                    .
 سرگذشت فیزیک نوین >

تاریخ فیزیك معاصر كه در این كتاب بررسی شده است سرگذشتی پس از پیكار و نفی و اثبات دارد و شاهراه‌ها و بن‌بست‌های بسیاری در آن دیده می‌شود. خواننده در این سرگذشت با ثابت‌هایی رو به رو می‌شود. در این كتاب فیزیكدانان در مواجهه با فرضیه‌های جسارت‌آمیز،‌ ضدشهودی و برخلاف عقل سلیم معرفی می‌شوند. آنان دارای ویژگی‌هایی هستند كه در مردم عادی دیده نمی شود. فیزیكدان با بی‌اعتنایی به طبیعت نمی‌نگرند، آن را به پرس و جو می‌كشند و ساده می‌كنند. آنان می‌كوشند توصیف جهان را زیرپرچم مفهومی یكتا، وحدت بخشند.


این كتاب بر آن است كه فیزیك نوین را از دیدی اساسا مفهومی معرفی كند. در این راستا و به ویژه برای بازسازی شاخص‌های گاه‌شماری، در ابتدا مفاهیم بنیادین موج و نقطه مادی در پیچ و خم تاریخ و نظریه‌های صوت و نور در عصر كلاسیك توضیح داده و مفهوم موج تا میانه‌های سده نوزدهم گردآوری شده است. در این توصیف كلاسیك تاریخ فیزیك، مكانیك گالیه‌ای-نیوتنی محور اصلی تكامل فیزیك خوانده می‌شود. در فصل دوم به بازساخت‌های فیزیك در سده نوزدهم پرداخته شده است. میشل بیزونسكی، نویسنده كتاب، فصل‌های بعدی كتاب را به فیزیك در سده بیستم اختصاص داده است. پلانك و ظهور ناپیوستگی، نظریه نسبیت، اصل طردپاولی، دریایی از انرژی منفی، پایه‌های مكانیك كوانتومی، ماشین‌های نوید دهنده از «علم كلان»، منشأ پژوهش‌های هسته‌ای، كشف نوترون، شكافت هسته، ذرات بنیادی، صفر مطلق، جرم گمشده و نظریه آشوب؛ چشم‌اندازهای جدید برای فیزیك نوین، گوشه‌ای از مباحث ارائه شده در كتاب را تشكیل می‌دهد. این كتاب را لطیف كاشیگر به فارسی برگردانده است.

فهرست:

مقدمه

فصل اول:صوت و نور در عصر کلاسیک 

فصل دوم:اوج پیشرفت

فصل سوم:بنیانها (۱۹۲۰-۱۹۰۰)

فصل چهارم:سالهای پر شتاب (۱۹۲۰-۱۹۳۳) 

فصل پنجم:عصر هسته ای (۱۹۴۵-۱۹۳۳)

فصل ششم:جهان از هم پاشیده (۱۹۶۵-۱۹۴۵)

فصل هفتم:بازیابی وحدت(۱۹۹۰-۱۹۶۵)

فصل هشتم:نظریه ی آشوب،چشم اندازهای جدید برای فیزیک نوین

کتابنامه ی کلی واژه نامه (فارسی-انگلیسی-فرانسه) اعلام نمایه

این كتاب دومین كتاب از مجموعه دانش معاصر است كه زیرنظر محمدرضا خواجه‌پور و حسین معصومی همدانی منتشر می‌شود. «سرگذشت فیزیك نوین» را انتشارات فرهنگ معاصر در 359 صفحه، با شمارگان 3000 نسخه و به قیمت 2000 تومان منتشر كرده است.

 خرید اینترنتی : فروشگاه آدینه بوک

منبعمنبع:
http://chamransps.blogfa.com


لینک های طلایی : کتاب فیزیک ، فیزیک نوین ،

پایگاه عکسهای متحرک - gif20.rozblog.com

تعداد - گروه گیف دونی ــ دوشنبه 14 فروردین 1391 و ساعت 01:30 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ دانلود درس پژوهی علوم سوم ابتدایی
+ طرح درس قابل ویرایش تاریخ چهارم
+ درس پژوهی ریاضی دوم
+ طرح درس روزانه درس روستائیان و چادر نشین ها
+ کانال کارشناسان سنجش و ارزشیابی
+ درس پژوهی درس فارسی اول دبستان
+ طرح درس برتر تدریس جمع و تفریق اعداد صحیح
+ طرح درس مفهوم خط باز و بسته
+ درس پژوهی اول دبستان درس علوم
+ دانلود طرح درس سالیانه کتاب مدنی چهارم
+ طرح درس پایه نهم درس فلزات مربوط به کتاب علوم
+ طرح درس روزانه ریاضی پنجم در مورد آموزش محیط دایره
+ تدریس درس دانه ها علوم دوم با کمک طرح درس استاندارد
+ پاورپوینت درسی علوم تجربی اول دبستان قابل ویرایش
+ کانال مشکلات سیستم های دانش آموزی دانا

صفحات :
 بهترین های دانلود

ورود به صفحه اصلی