تبلیغات
درسی و آموزشی - سرگذشت فیزیک نوین >
.   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifکانال تلگــرامhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                   http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifمطالب درسیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                              http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifصفحه اصلیhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif                                                                                                    .http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif
 سرگذشت فیزیک نوین >

تاریخ فیزیك معاصر كه در این كتاب بررسی شده است سرگذشتی پس از پیكار و نفی و اثبات دارد و شاهراه‌ها و بن‌بست‌های بسیاری در آن دیده می‌شود. خواننده در این سرگذشت با ثابت‌هایی رو به رو می‌شود. در این كتاب فیزیكدانان در مواجهه با فرضیه‌های جسارت‌آمیز،‌ ضدشهودی و برخلاف عقل سلیم معرفی می‌شوند. آنان دارای ویژگی‌هایی هستند كه در مردم عادی دیده نمی شود. فیزیكدان با بی‌اعتنایی به طبیعت نمی‌نگرند، آن را به پرس و جو می‌كشند و ساده می‌كنند. آنان می‌كوشند توصیف جهان را زیرپرچم مفهومی یكتا، وحدت بخشند.


این كتاب بر آن است كه فیزیك نوین را از دیدی اساسا مفهومی معرفی كند. در این راستا و به ویژه برای بازسازی شاخص‌های گاه‌شماری، در ابتدا مفاهیم بنیادین موج و نقطه مادی در پیچ و خم تاریخ و نظریه‌های صوت و نور در عصر كلاسیك توضیح داده و مفهوم موج تا میانه‌های سده نوزدهم گردآوری شده است. در این توصیف كلاسیك تاریخ فیزیك، مكانیك گالیه‌ای-نیوتنی محور اصلی تكامل فیزیك خوانده می‌شود. در فصل دوم به بازساخت‌های فیزیك در سده نوزدهم پرداخته شده است. میشل بیزونسكی، نویسنده كتاب، فصل‌های بعدی كتاب را به فیزیك در سده بیستم اختصاص داده است. پلانك و ظهور ناپیوستگی، نظریه نسبیت، اصل طردپاولی، دریایی از انرژی منفی، پایه‌های مكانیك كوانتومی، ماشین‌های نوید دهنده از «علم كلان»، منشأ پژوهش‌های هسته‌ای، كشف نوترون، شكافت هسته، ذرات بنیادی، صفر مطلق، جرم گمشده و نظریه آشوب؛ چشم‌اندازهای جدید برای فیزیك نوین، گوشه‌ای از مباحث ارائه شده در كتاب را تشكیل می‌دهد. این كتاب را لطیف كاشیگر به فارسی برگردانده است.

فهرست:

مقدمه

فصل اول:صوت و نور در عصر کلاسیک 

فصل دوم:اوج پیشرفت

فصل سوم:بنیانها (۱۹۲۰-۱۹۰۰)

فصل چهارم:سالهای پر شتاب (۱۹۲۰-۱۹۳۳) 

فصل پنجم:عصر هسته ای (۱۹۴۵-۱۹۳۳)

فصل ششم:جهان از هم پاشیده (۱۹۶۵-۱۹۴۵)

فصل هفتم:بازیابی وحدت(۱۹۹۰-۱۹۶۵)

فصل هشتم:نظریه ی آشوب،چشم اندازهای جدید برای فیزیک نوین

کتابنامه ی کلی واژه نامه (فارسی-انگلیسی-فرانسه) اعلام نمایه

این كتاب دومین كتاب از مجموعه دانش معاصر است كه زیرنظر محمدرضا خواجه‌پور و حسین معصومی همدانی منتشر می‌شود. «سرگذشت فیزیك نوین» را انتشارات فرهنگ معاصر در 359 صفحه، با شمارگان 3000 نسخه و به قیمت 2000 تومان منتشر كرده است.

 خرید اینترنتی : فروشگاه آدینه بوک

منبعمنبع:
http://chamransps.blogfa.com


لینک های طلایی : کتاب فیزیک ، فیزیک نوین ،

http://169.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gifفهرست بهترین مطالب درسیhttp://169.parsiblog.com/PhotoAlbum/montazer124/etoiles.gif

پایگاه عکسهای متحرک - gif20.rozblog.com

تعداد - گروه گیف دونی ــ دوشنبه 14 فروردین 1391 و ساعت 01:30 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ پاورپوینت علوم سوم در مورد نیرو
+ طرح درس اعداد زوج و فرد
+ پاور پوینت مبحث مساحت دایره و روش به دست آوردن آن
+ دانلود طرح درس سالانه فارسی ششم
+ آموزش آزمایشهای هواپیمای کاغذی علوم ششم
+ تقویت حافظه در طب سنتی
+ طرح درس روزانه تدریس تقسیم - ریاضی سوم ابتدایی
+ طرح درس مساحت دایره ریاضی ششم
+ تحقیق دانش آموزی در مورد زلزله
+ تحقیق دانش آموزی کرم ابریشم
+ وب سایت کیف درسی
+ طرح درس ریاضی اول آموزش مفهوم جمع
+ طرح درس الگوریتم غربال اعداد اول
+ طرح درس سالیانه کتاب هنر چهارم
+ پاورپوینت شمارنده های اعداد

صفحات :
 بهترین های دانلود

ورود به صفحه اصلی